מהו המקצוע החדש של עיצוב גרפי רב תחומי? מה מעצב גרפי עושה כל היום בחברות שיווק עסקים?

בפוסט זה נעבור על יום טיפוסי בחייו של מעצב גרפי בעבודה. נעבור על היכן מעצבים גרפיים יכולים למצוא משרות ומדוע הם כה חיוניים במגזר העיצוב הגרפי הבינתחומי. תוכלו למצוא מספר שיעורי יוטיוב באתר הבא שיצרו רק כדי להדגים כיצד מעצבים גרפיים פועלים על ידי חשיבה יצירתית דרך שפע של דיאגרמות ועבודות שונות.

עיצוב גרפי ב2022 הוא תחום מאוד מבוקש בימינו 

עיצוב גרפי הוא תחום מאוד מבוקש בימינו, כפי שמוכיחה העובדה שבוגרי מסלול זה מתחילים בשכר של עשרת אלפים שקלים ללא ניסיון. הסיבה לשכר הגבוה היא כי יש ביקוש רב באזור ואין במדינת ישראל מספיק מעצבים גרפיים כדי לעמוד בציפיות הענף. אנו יכולים לצפות במספר רב של גרפיקאים מכל רחבי הגלובוס המגיעים לספק פתרונות דיגיטליים למפעלי הייטק ומשרדי פרסום. ההרצאות באתר זה מועברות על ידי גדולי המדריכים בישראל העוסקים בפרסום ובעיצוב גרפי בינתחומי.

מהי ההגדרה של עיצוב גרפי רב תחומי? מה מעצב גרפי עושה כל היום?

עיצוב גרפי רב תחומי מקיף מגוון רחב של תחומים בהם ניתן למצוא מעצבים גרפיים, לרבות אופנה, אדריכלות, עיצוב תצוגה, עיצוב גרפי, חינוך רפואי ועוד שפע של תחומים נוספים בהם פעילים מעצבים גרפיים כיום. אנו עשויים לראות מעצבים גרפיים העובדים לצד מפתחים ומתכנתים בחברות עיצוב מוצר היי-טק או באינפוגרפיקה אחרת. מכיוון שעיצוב גרפי אינו התמחות אחת, בוגרי קורס זה יוכלו לבחור בסיום הקורס איזו נישה מקובלת עליהם ביותר ואידיאלית לתעסוקתם. אנו יכולים להבטיח לכם שאם רוח היזמות זורחת בעורקיכם, אתם עשויים להגיע לרווחה כלכלית בתחום זה ואחרים. רוב בוגרי התוכנית עובדים כפרילנסרים, עובדים סמינרי שיווק ופרסום בהצעת פתרונות דיגיטליים לכל המגזר העסקי.

מעצבים גרפיים משתמשים בתוכנת אדובי

אדובי מספקת כלים ותוכנה חיוניים לשימוש מעצבים גרפיים. כדי להיות מעצב גרפי מיומן, עליך לשלוט בכל השפה הוויזואלית כדי ליצור גרפיקה מדהימה. לדוגמה, אם חברת אופנה דורשת ממעצבים גרפיים לספק פתרונות דיגיטליים ליצירת סדינים או כריות, מעצבים גרפיים ללא ספק יעשו זאת, או שהם ישתפו פעולה עם מתכנת כדי לבנות שפה ויזואלית לפריטים שפותחו על ידי תאגידי הייטק. אלו הם רק כמה מקרים פשוטים של מעצבים גרפיים המספקים פתרונות דיגיטליים. לרוב מניחים שמעצב גרפי אחראי רק על יצירת לוגו או מיתוג, אולם אין זה כך. מעצבים גרפיים שולטים כיום בכל תחום העיצוב, לכן אנו יכולים לראות שגם בתקופת הקורונה, מעצבים גרפיים היו מבוקשים פי עשרת אלפים מהשיעור הרגיל. עיצוב גרפי זכה לתשומת לב רבה בתקופת הקורונה, ומכאן שההכנסות באזור גדלו.

איך מחנכים מעצבים גרפיים בימינו?

אנו יכולים לראות שבתי ספר רבים, במיוחד בתקופת הקורונה, עברו ללמד באינטרנט. במשך כמעט חמש עשרה שנים, מכללת סולו מלמדת אסטרטגיה זו באמצעות חינוך מקוון. המוסד שלנו מחנך את הסטודנטים אחד לאחד כדי להבטיח את הצלחתם בהייטק ובשיווק. לימוד פרטני מספק ללומד ריכוז מלא ותשומת לב לפרטים בתוכנת עיצוב תוך ביצוע חוקי השפה החזותית. המדריך רשאי לצפות במסך התלמיד באמצעות תוכנת החיבור בין מסכים, והמורה יסביר שלב אחר שלב כיצד לבצע הוראות ומחוות ויזואליות לקליטת התוכן לאורך כל הכיתה. אם נושא לא ברור, המדריך יעבור על החומר שוב ושוב עד שהתלמיד יבין היטב את כל הנושאים. בסיומו של כל קורס ניתנים שיעורי בית ומשימות לתלמידים על מנת לטפח חשיבה יצירתית ולתת להם את הביטחון לעבוד במהירות בתוכנות גרפיות. הסיוע ללימודים אינו תמיד במפגש עצמו, ותוכלו ליצור קשר עם המדריך מחוץ לשעות הלימוד בכל אמצעי המדיה הזמינים, החל מהודעות וואטסאפ, שיחות טלפון ועוד. מכללת סולו מאמינה שאימון אישי חיוני להצלחה מקצועית.

תעודת מעצב גרפי והסמכה

בתעשיית העיצוב הגרפי הבינתחומי וההייטק של היום, זה לא משנה מהי הסמכה שלך או אם יש לך תואר ראשון בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי. מה שצריך עכשיו כדי להצליח במקצוע הזה הוא רק תיק עבודות חזק של העבודה שלך. מעסיקים אינם מסתכלים על אישורים כקריטריון לשאלה האם מועמד יתקבל לעבודה או לא. הם בוחנים את תיק העבודות שלך כדי לראות כמה אתה יצירתי ואיך אתה מעביר רעיון עיצובי בצורה מקצועית.

מה בודקים בתיק עבודות מעצבים גרפיים מתחילים?

האם עקבת אחר כל עקרונות העיצוב הגרפי הרבים כדי ליצור ויזואלי מתאים, או שהתייחסת למגמות שנועדו להיות סבירות ולמה שמתרחש היום? לימודים רציונליים בעיצוב גרפי מאפשרים לסטודנט להיות לא שגרתי ומיוחד במינו בתחום. תקבל אישור לכל עבודה מבוקשת אם תפגין חשיבה יצירתית בתיק העבודות שלך ותסביר כל פעולה מול מתן תשובות דיגיטליות לסוגיות שמראיינים ישאלו אותך. אנחנו יכולים להגיד לכם שבעולם העיצוב הגרפי, זה לא ממש משנה אם יש לכם ניסיון בעיצוב או לא; מה שחשוב הוא שהתיק שלך ידבר בשפה המקצועית.

אין לי ניסיון קודם בעיצוב גרפי. איך אני נכנס לענף הזה?

היום, כפי שציינו בפסקה הקודמת, אין זה משנה אם יש לך ניסיון בעיצוב גרפי או לא. חברות מיתוג וקידום אתרים, כמו גם מפעלי הייטק ותאגידים, מעדיפים לעבוד עם מעצבים גרפיים שסיימו לאחרונה לימודי עיצוב גרפי כי הם מביאים רוח חדשה בעיצוב. כיום, כדי להצליח בענף זה, עליכם להדגים עד כמה אתם תופסים היטב את עולם העיצוב הגרפי ועד כמה אתם יכולים להיות קשובים לקונספט או לצרכן על מנת להוציא אותו החוצה בצורה הכי נכונה שאפשר בשטח. של מיתוג גרפי. המפתח להצלחה בתחום העיצוב הגרפי הוא פשוט תרגול והצגת עבודה מקצועית. ללא ספק תוכל להשתלב אם תתרגל את התוכן כראוי תוך שימוש בתוכנית הגרפיקה של אדובי . התוכנה הגרפית של אדובי משתנה כל כמה חודשים, ולכן באחריותו של המעצב הגרפי להישאר מעודכן בכל ההתקדמות העדכנית ביותר.

לעבוד במחלקות פרסום דרושים בעמוד הפייסבוק של בית הספר.

כיום, בבית הספר יש קבוצה של למעלה מ-19,700 חברים הקשורים לתחום זה המעבירים עבודה למעצבים גרפיים על בסיס קבוע. הארגון פעיל כבר כמעט עשור וסייע למאות אלפי גרפיקאים בתחילת דרכם. רוב המעצבים הגרפיים החדשים מוצאים שהארגון הזה הוא שיטה מצוינת ליצירת אינטראקציה עם ארגוני היי-טק ותאגידים. כבר לאורך תקופת הלימודים המתקדמת תעזרו בחיבור למקצוע זה על מנת להתחיל להבין מהם הצרכים בתחום העבודה של מעצבים גרפיים. 

סרטים ועצות על עולמות העיצוב הגרפי וההייטק 

קבוצה זו ללא ספק תעזור לך להפגין את כל כישרונות העיצוב החזותי ועוד. בעמוד זה תמצאו שפע של סרטים ועצות על עולמות העיצוב הגרפי וההייטק כדי לתת לכם מושג מה מעצב גרפי עושה במהלך היום. אנו יכולים להבטיח לך שאם אתה אוהב את עולם העיצוב הגרפי, תמצא רווחה כלכלית במקצוע זה שכן רוב המעצבים הגרפיים במגזר זה מתחילים בשכר טוב ומתקדמים לעולם המסחרי. כיום, רוב אנשי המקצוע בתחום העיצוב הגרפי עובדים מהבית ומקבלים תלוש שכר, במיוחד בגלל שמשרדי פרסום באינטרנט ועסקי שיווק קורונה רוצים להעסיק מעצבים גרפיים שרוצים להרוויח סכום כסף טוב מבלי לעזוב את ביתם.